Zmarł Śp. dr Tomasz Bojarczuk
Fot: https://gloswielkopolski.pl/powinny-byc-ostrzezenia-by-nie-wchodzic-do-parkow-w-czasie-wichur/ar/4494159
Pan dr Tomasz Bojarczuk (ur. 15 sierpnia 1942 roku, zm. 22 lipca 2023) w latach 1960-1965 studiował na Wydziale Leśnym Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu. Był wieloletnim pracownikiem Instytutu Dendrologii PAN.
Msza św. żałobna odbędzie się 27 lipca 2023 r. o godz. 12:00 w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza przy ulicy Nowina 1 w Poznaniu.
Pogrzeb odbędzie się po Mszy św. na cmentarzu parafialnym, ul. Nowina 1 w Poznaniu.
Rodzinie i Bliskim Zmarłego, składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Dziekan, Pracownicy i Studenci Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii
Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Dalsze informacje na stronie.
Ogłoszenie-oferta pracy
Firma GASA GROUP Poland zatrudni absolwenta (absolwentkę) lub studenta (studentkę) ostatniego roku studiów na kierunku Ogrodnictwo lub Architektura krajobrazu.
Kondolencje
Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 5 lipca 2023 r.
po długiej i ciężkiej chorobie zmarła w wieku 73 lat
ś†p.
mgr inż. Ewa Daszkiewicz-Borówczak
wieloletni pracownik, główny specjalista Działu Praktyk
Dziekanatu Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii.
Zawsze pogodna, życzliwa i pomocna dla współpracowników i studentów.
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w dniu 29 lipca 2023 r. o godz. 14 w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie k. Konina,
po której nastąpi złożenie prochów w rodzinnym grobie
na cmentarzu parafialnym przy ulicy Kościelnej.
PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE WIEDZY – WYJAZD STUDENTÓW KIERUNKU HORTICULTURE: SEED SCIENCE AND TECHNOLOGY
Studenci studiów anglojęzycznych drugiego stopnia Horticulture: Seed Science and Technology 3-4 lipca br. odwiedzili trzy firmy hodowlano-nasienne działające we Włoszech.
Pierwsza z nich – Cooperativa Agricola Cesenata – to włoska spółdzielnia zrzeszająca około dwa tysiące plantatorów nasion. Rozmnażają oni na zlecenie nasiona odmian z innych firm nasiennych. Firma ma własne szklarnie do produkcji rozsad oraz hale do suszenia i czyszczenia nasion. Jej firmą siostrzaną (również włoską) jest Sativa, która prowadzi hodowlę twórczą nowych odmian warzyw. Studenci mieli okazję zwiedzić plantacje nasienne, a następnie – zaplecze do uszlachetniania nasion. Trzecią z odwiedzanych firm był amerykański holding Suba. Studenci zwiedzili stację badawczą, w której ocenia się marketingowo nowe odmiany, a następnie zobaczyli nowe rozwiązania techniczne w nasiennictwie, m. in. kombajny do drążenia ogórków uprawianych na nasiona oraz roboty do układania na paletach worków z zaprawionymi nasionami.
Wyjazd do firm był niezwykle wartościowym doświadczeniem dla studentów, które pozwoliło im zweryfikować teorię z praktyką. Przebywając w bezpośrednim otoczeniu przedsiębiorstw, studenci mieli możliwość zobaczyć, jak funkcjonuje rzeczywisty biznes i jakie są wyzwania związane z codzienną pracą w branży, a także dostarczył im cennych wskazówek na temat ich przyszłej kariery zawodowej.